info@amootsoft.com

نرم افزاری آموت، فراتر از فناوری

Executive method of branding

هویت برند

هویت برند (Brand Identity) شامل تمامی المان‌های برند (بصری و غیربصری) و نیز محسوس و نامحسوس است که یک برند به منظور ایجاد، بهــبود و تثبیت تصویـر ذهنی و درک درست از خودش در ذهن مشـتری در نظر گرفته می‌شود.

کد ایزو: PR-AD-04

هویت برند به کلیه تعاملات برند با مخاطبین، نحوه عملکرد فعالیت های برندینگ و بازاریــابی و شناخت و احساسی که برآیند این تعــاملات با بازار هدف به وجود می‌آورد را شامل می‌شود. به بیانی دیگر هویت برند نحوه تعامل برند با بازار هدف و نمایش مزیت‌هایش در مقایسه با رقبا است و صرفاً محدود به هویت بصری برند نمی‌شود. هدف از تعیین ویژگی‌های هویتی برای برند تمرکز بر رعایت یکپارچگی در تدوین و اجرای فعالیت‌هاست، به گونه‌ای که هرجا مفاهیم حسی، تصویری، کلامی و… مشابه با عناصر هویتی آموت برده می‌شود تداعی کننده نام و نشان تجاری آموت برای مخاطبان باشد. در این قسمت به بیان ویژگی‌های هویتی برند آموت خواهیم پرداخت.

در تدوین سند هویت برند آموت جنبه های کلامی، بصری، مجازی و ادراکی برند ذکر گردیده و تلاش شده است به موارد زیر توجه شود:

بر همین اساس به تشریح عناصر به کار گرفته شده در هویت برند آموت پرداخته می شود:

نام برند

عنوان «آموت» که در لغت نامه دهخدا به معنای آشـیانه پرندگان بلند پرواز می‌باشد بیانگر بلندپـروازی، نگاه کمال گرایانه و دستیابی به قله‌های رفیـع توسط برند است و نماد عینی تحقـق این عنوان را می‌توان در اسـناد بالادستی مشابه از جمله سند چشم‌انداز و بیانیه مأموریت سازمان نیز مشـاهده نمود و همچـنین «نرم‌افزاری» اشاره به زمینه فعالیت و حوزه اصلی بازار شرکت دارد. «نرم‌افزاری آموت» نام برند است که توامان حوزه کاری و رویکرد و چشم انداز برند را منتقل می‌نماید.

لوگو

لوگوی آموت که در تعامل کامل با نام برند و متشکل از 3 عقاب در حال پرواز می‌باشد نیز سازمان را همچون آشیانه‌ای ترسیم می‌نماید. توضیحات بیشتر در خصوص لوگو در دستورالعمل هویت بصری آموت به شماره WI-WB-04 به تفصیل ذکر شده است.

شعار برند

شعار برند که برگرفته از هسته و مزیت‌های برند می‌باشد، انتخاب شده است. شعار آموت کوتاه و به یادماندنی است و می‌تواند جایگاه برند را در ذهن مخاطبان تثبیت کند. «فراتر از فناوری» شعار رسمی برند است و در همه اوراق و اسناد و نقاط تماس با مخاطبان ذکر می‌گرد. همچنین با توجه به استراتژی‌های برند و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی، بکار بردن اسلوگان یا شعار در پوسترهای گرافیکی به ندرت با واژگان متفاوت اما با حفظ رویکرد کلی و انتقال محتوای شعار اصلی و هویت برند بلا مانع می‌باشد.

بسته بندی شکل و ظاهری

با توجه به اینکه نرم‌افزاری آموت یک شرکت خدماتی می‌باشد و دارای محصول فیزیکی نیست، قابلیت ترسیم شکل ظاهری از محصول را ندارد. با اینحال به جهت ساخت یک ذهنیت واحد از برند، برای فعالسازی خدمات خود اقدام به طراحی و بسته‌بندی‌های متناسب با هویت هر برند زیر مجموعه نموده است.

نمونه بسته بندی آوانک پیامک

طراحی گرافیک

استفاده از طرح‌های گرافیکی خاص و براساس پالت رنگ‌های اصلی برند، برند را به شکل منحصر به فردی قابل شناسایی از رقبا می‌کند، بر همین اساس دستورالعمل هویت بصری به شماره WI-WB-04 تدوین شده است تا در تمامی نقاط تماس چاپی اعم از کتاب‌ها، کاتـالوگ‌ها، بروشــورها، بنرهای تبلیغاتی و همچنین صفحات وب سایت‌ها، استانداردهای طراحی گرافیکی رعایت شوند.

رنگ

رنگی که برای برند آموت استفاده می‌شود از استراتژی‌های برندینگ نشأت گرفته است. این رنگ که در اصطلاح به آبی کلاسیک یا گرگ و میش معروف است، براساس تعریف کمپانی پنتون وابسته به جنسیت نیست، فصل خاصی را در بر نمی‌گیرد و در همه روزهای سال عمومیت دارد، بیانگر حفاظت از محیط زیست می‌باشد و همچنین مهم‌ترین ویژگی آن اصالت، ثبات، اطمینان بخشی و کمال‌گرایی است.