info@amootsoft.com

نرم افزاری آموت، فراتر از فناوری

Executive method of branding

معماری برند

نرم افزاری آموت به عنوان شرکت مادر و مالک برند های مختلف در حوزه نرم افزاری با انتخابی آگاهانه اقدام به تشکیل یک سبد (پرتفولیوی) از برندهای مختلف زیر مجموعه نموده است. هدف از اینکار را می توان در موارد زیر مطرح نمود.

کد ایزو: PR-AD-04

افزایش سهم بازار از شرکت مادر

کاهش ریسک برند مادر

افزایش قدرت رقابت در بازارهای مختلف

ورود به بازار‌های جدید حوزه فناوری اطلاعات

مصون سازی برند‌ها از شکست سایر برندها

معماری برند

معماری برند برای شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که مدیریت چند برند را بر عهده دارند، بسیار کاربردی است. توجه به ساختار هریک از برندها، ظرفیت‌های هر برند، ارزش‌بازار و سهم‌بازار برند و بسیار از مولفه‌های دگیر در پرتوی ساخت و معماری یک مدل خوب برای برندینگ مؤثر هستند.اهمیت معماری برند در این است که تدوین استراتژی‌های برندینگ برای تک‌تک برندهای یک مجموعه را شفاف‌تر و آسان‌تر نماید تا هر برند بتواند نقش مهم‌تری در تحقق اهداف و استراتژی های سازمان ایفا نماید. یک معماری قوی برای برند مصرف کننده قادر می‌سازد تا در تکمیل سبد محصولات خود انتخاب‌های هوشمندانه‌تری انجام دهد.‎

انواع معماری برند

معماری برند انواع مختلفی دارد. ابتدا 3گونه پرکاربرد آن‌را مطرح و سپس به شرح مدل انتخاب شده در نرم افزاری آموت می‌پردازیم.

1- خانه‌ی برندی (Branded House)

در این نوع شیوه، یک برند مادر وجود دارد که همواره با زیربرندهای خانواده در ارتباط نزدیک است.
نام همه‌ی زیربرندها در پیوند با برند مادر است. این ارتباط نزدیک و هماهنگی به جز نام برند، در لوگو، بسته‌بندی و ارتباطات برند نیز دیده می‌شود.

2- خانه‌ی برندها (House of Brands)

در این نوع شیوه، برند مادر، مالکیت چند زیربرند مختلف را دارد و وظیفه‌ی آن مدیریت این زیربرندها است. هر یک از این زیربـرندها برندی منحصربه‌فرد هستـند و ویژگی‌هایی متـمایز از برند اصلی دارند.
نام، لوگو و سبک ارتباطات این برندها کاملاً مشخص است و با برند اصلی ارتباط نزدیک ندارند.

3-برند ترکیبی (Hybrid Architecture)

این نوع استراتژی از هر دو ویژگی معماری برند استفاده می‌کند. در این مدل ترکیبی، همه‌ی انواع روابط بین برند مادر و زیربرندهای آن می‌توانند در کنار هم وجود داشته باشند.

مدل معماری برند آموت

نرم افزاری آموت با توجه به اهدافی که در این روش اجرایی ذکر شده است، مدل انتخابی خود را برای 3 محــــصول، خانه برندها و برای 1 محصول نیز خانه برندی قرار داده است. در این ساختار هر محصول عنوان، نام و نشان تجاری، هویت بصری و شخصیت اختصاصی خود را دارد و در بازار تخصصی خود نیز سهمی را به خود اختصاص دادهاست. نرم افزاری آموت برای 4 برند (آوانک، پیامک،اوج و آلاوان) از مدل خانه برندها استفاده می نماید. چنانچه در تصویر نیز نمایش داده می شود هر برند ساختار مجزای خود را دارد.

خانه برندهای نرم‌افزاری آموت

برای برند پیامک آموت نیز با توجه به قدمت و سابقه محصول و عنوان تجاری، مدل خانه برندی انتخاب شده است و همانطور که در شکل بالا نمایان شده است، لوگو و عنوان تجاری محصول پیامک با برند مادر درارتباط مستقیم می‌باشد.

بیانیه وعده برند

نرم افزاری آموت با بیش از 14 سال سابقه و حضور فعالانه در صنعت ارتباطات و فـناوری اطلاعات همواره یکی از پیشتازان حوزه IT در شهر مشهد می‌بـاشد. آموت متشکل از تیم‌های حرفه‌ای در زمینه‌های تولید، تحقیق و توسعه، مشاوره بازاریابی و فروش، تبلیغات و برندینگ، تضمین کیفیت و بخش‌های متعدد دیگر با در اختیار داشــتن جدیدترین تکنولوژی‌های مرتبط در حوزه کاری و بهره گیری از توانمندترین و حرفه ای‌ترین متخصصان شهر در مسیــر تحقـق شــعار «فراتر از فــناوری» گام برمی‌دارد. تحقق دستیابی به قله‌های رفیع موفقیت و تجربه حس شکوه و تمایز، محقق نمی‌شود مگر در سایه اعتماد به جوانان متخصص و توامند ایران عزیز که با بهره‌گیری از دانش روز و تجربه کار گروهی تلاش می کنند تا مسیر پر چالش رشد و پیشرفت را هموار سازند. آموت با رویکردی مبتنی بر علم روز دنیا و رعایت استانداردهای جهانی تضمین کیفیت، ISO9001:2015 در صدد است تا بهترین و متمایزترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نماید تا آنان در بهره‌برداری از این خدمات احساس شــکوه و پویایی نمایند. دغدغه‌های مشتریان، دغدغه‌های آموت است و برای رفع آن‌ها تمام بخش‌های سازمان با نهایت دقت و اشتیاق به کار مداوم مشغول هستند